Rusya Southern University IMBL

Rusya ve Kıbrıs’ da sürdürülecek eğitim programlarımızda Kıbrıs ekibimiz “Ulaşım, Konaklama ve Transfer” organizasyonlarının tümünde sizlere yardımcı olacaktır.

Eğitim süresince yaşanabilecek her türlü sorununuzla sizlere yardım ve destek sağlayacak deneyimli ekibimiz sizlere her aşamada ihtiyaç duyacağınız DANIŞMANLIK hizmetini sağlayacaktır.

Rusya Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (VAK) kuralları gereği her akademik yarı yılda 15 gün Kıbrıs’da ve 15 gün Rusya’da bulunmanız denklik süreci açısından büyük önem taşımaktadır.

Özellikle Covid 19 sürecine bağlı olarak programlarımız Rusya Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (VAK)  ve /veya Türkiye Yükseköğretim Kurulu (YÖK)’ ün alacağı kararlar doğrultusunda düzenlenecektir.

Misyon
Uluslararası alandaki güncel ve gelişmiş uygulamaları izleyerek, üst düzey kalite standartlarında eğitim vermeyi misyon edinen üniversitemiz, uluslararası nitelikte, yaratıcı, bağımsız ve objektif düşünebilen, liderlik vasıflarına sahip en yetkin mezunları yetiştirmek için örnek bir öğretim ve araştırma kurumu olarak hizmet etmektir.
Vizyon
Eğitimleri uluslararası düzeyde tercih edilen, üst düzey standartlarda eğitim veren sadece bölgesinde değil dünyada kabul görmüş bir üniversite olmak.
Genel Bilgiler
Institute of Management Business and Law / IMBL 1991 yılında Rusya Federasyonu tarafından onaylanmış ,ilk ,özel yüksek öğretim kurumudur. 300” den fazla Akademik yapısı ve 3 000 “in üzerinde öğrencisiyle eğitim-öğretim hayatına devam eden üniversite günümüze kadar 7000 “in üzerinde % 90 başarıyla uzman –nitelikli mezunlar vermiştir. IMBL Rusya’nın güney bölgesinde uzun soluklu ve başarıyla eğitim- öğretim hayatına devam eden ilk devlet lisansına sahip , tam akredite bir üniversitedir.

Üniversitenin eğitim-öğretim hayatındaki basari çizgisi, Türkiye de Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) tarafından da akredite olmasını (kabul edilirliği) sağlamıştır.

Üniversitemiz , Günümüz temposunda iş hayatına devam ederken, kendini geliştirmek veya eğitimini tamamlamak isteyen kişilere ,yollarında ışık tutmak görevini üstlendiği gibi, akademik kulvarda yürümek isteyen kişilere de yol göstermektedir.

SEÇIMINIZI SIZ YAPIN VE YOLUNUZU TAMAMLAYIN…

Rektörden Mesaj
Sevgili Öğrencilerimiz,

Uluslararası alandaki güncel ve gelişmiş uygulamaları izleyerek, üst düzey kalite standartlarında eğitim vermeyi misyon edinen üniversitemiz, 2020-2021 Akademik Yılı’nda da yenilikçi ve sürdürülebilir eğitim anlayışıyla faaliyetlerine devam ediyor.

23. yılında 7000 bin öğrenciye ulaşmanın gururunu yaşayan üniversitemiz, uzman akademik kadrosu, modern eğitim anlayışıyla dünyadaki tüm güncelleri takip eden rekabetçi , değerini öğrencilerden almaktan gurur duyan bir üniversitedir. Saygınlığımız, karşımızdakine verdiğimiz güvene dayalıdır. Güvenilir olmak, ulusal ve uluslararası camiadan çok değerli akademisyenler yanında çok yetenekli öğrencilerin üniversitemize yönelmesinin temel nedenlerinden biridir. Sizlerin de bizimle çıktığınız bu yolda alacağınız her başarı üniversitemizin başarısı olarak kalacak her yeni gelen öğrenciye ışık tutacaktır.

Imran Akperov, Ph.D

× Size nasıl yardımcı olabiliriz?